Berk Emre Can YKS’de Arhavi’nin Gururu Oldu

Arhavili Berk Emre Can Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda önemli bir başarıya imza atarak ilçenin gururu oldu. Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, başarılı öğrenciyi makamında ağırladı.

Berk Emre Can, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye 15.si oldu. Başarılı öğrenci; matematik testlerinde 40+40 toplam 80 soruyu, fizik, kimya ve biyoloji testlerinde toplam 40 soruyu, Türkçe, sosyal bilimler ve fen bilimleri testlerinde ise toplam 77 soruyu doğru cevaplarken, sadece 3 soruda yanlış yaparak Türkiye genelinde 15. sırada yer aldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Berk Emre Can ve babası Alican Can’ı belediye başkanlık makamında ağırlarken, ziyarette belediye meclis üyeleri Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu ve Mustafa Kemal Tatar’da yer aldı.

Başkan Kurdoğlu, Berk Emre Can’ı göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ederek, kendisine yarım altın ve çiçek takdiminde bulundu. Başarılı öğrenciye bundan sonraki eğitim hayatında üstün başarılar dileyen Başkan Kurdoğlu, Berk Emre’nin elde ettiği bu başarıyla başta ailesi olmak üzere ilçemizin guru olduğunu ifade etti.