Haberler

Arhavi Belediyesi Envanterine Yeni Çöp Kamyonu Kazandırıldı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın hibesi ile belediyemiz çöp servisinde kullanılan araçların hizmet verme noktasında yaşattığı sorunların giderilmesi için Belediye Başkanımız Turgay Ataselim’in girişimleri, AK Parti Artvin Milletvekilimiz Sayın Faruk Çelik’in destekleriyle 0km Mercedes marka araç alındı.

Devamını Oku

Arhavi’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkusu: KB-49 Sahil Güvenlik Botu Ziyarete Açıldı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında, KB-49 Sahil Güvenlik Botu, Arhavi Balıkçı Barınağında halkın ziyaretine açıldı. Etkinliğe Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Hatinoğlu, Hopa Sahil Güvenlik Karakol Komutan Vekili Yüzbaşı Can Çakıcı ve ilçe protokolü üyeleri katıldı.

Devamını Oku

Arhavi’de Yoğun Sağanak Yağış Sonrası Fen İşleri Ekipleri Teyakkuzda

Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri, yağış sonrası oluşan sorunları gidermek için yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyor. İlk olarak logarların geri basması sonucu ilçe merkezinde su birikintileri oluştu ve bu birikintilere öncelikli olarak müdahale edildi. Cezaevi bölgesinde ise Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen Kapisre Deresi Menfez çalışmasının olduğu yerde derenin büyümesi sonucu cezaevi yolunda kopmalar meydana geldi ani taşkınları önlemek amacıyla iş makineleri ve kamyonlarla dolgu çalışması yapıldı.

Devamını Oku

5. Dikyamaç Köyü Kültür, Sanat ve Yaşam Tarzı Festivali Yapıldı

5.Dikyamaç Köyü Kültür, Sanat ve Yaşam Tarzı festivali, ilçemiz ve Dikyamaç Köyünden geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Bu yıl 5.si yapılan festivale Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir, Belediye Başkanımız Turgay Ataselim, Önceki Dönem Ak parti Milletvekili Av. Erkan Balta, Eski Dönem Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Dikyamaçder başkanı Prof. Dr. Maksut Coşkun, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devamını Oku