Arhavi’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği Düzenlendi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçemiz Arhavi Gösteri Merkezi’nde “Türkiye Aşkına” sloganıyla program düzenlendi.

Programa,  İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, kamu kuruluşlarının daire amirleri ve vatandaşların katılımı oldu.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla düzenlenen etkinlik “Türkiye Aşkına” sloganıyla tüm yurtta idrak edildi.

İlçemizde Arhavi Gösteri Merkezi’nde organize edilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan dualarla şehit ve gazilerimiz anıldı. Günün anlam ve öneminin vurgulandığı konuşmaları takiben öğrenciler tarafından şiirler okundu.