Muhtarlar Günü Tören ve Etkinliklerle Kutlanıyor

Her yıl 19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü, ilçemiz Arhavi’de yapılan tören ve ziyaretlerle icra edildi. Atatürk Anıtı önünde başlayan törende ilçe protokolü ve muhtarlar yer aldı.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor.

İlçemiz Atatürk Anıtı önünde başlayan törene Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Numanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Serkan Ergin, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  köy ve mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başlayan program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Numanoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Muhtarları ve programda yer alan protokol üyelerini Arhavi kaymakamlığında kabul etti.

Daha sonra günün anısına Falez Restoran’da köy ve mahalle muhtarları onuruna yemek verildi.