Mevlidi Nebi Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Her yıl Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın doğum günü haftasında kutlanan Mevlidi Nebi Haftası, ilçemizde gerçekleştirilen etkinlikle idrak edildi.

Otel Özay konferans salonunda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, Arhavi İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

Hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılan Mevlidi Nebi Haftası’nın bu yıl teması ise “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” olarak belirlendi. Arhavi Müftülüğü tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Sırtoba Köyü cami imam hatibi Mustafa Gedikli tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Günün anlam ve önemi içeren konuşmayı Arhavi İlçe Müftüsü Yusuf Çakır yaparken, Kaymakam Burak Çimşir de selamlama konuşması gerçekleştirdi. Ardından etkinliğe Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük tarafından yapılan sunumla devam edildi. Program sonunda plaket ve Arhavi Evi hediye takdimi gerçekleştirildi.