Malatya Yardım Tırı Yola Çıktı

Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken Arhavi ve Kemalpaşa belediyeleri tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. 

Yaşanan deprem sonrasında bölgenin yaraları sarılmaya devam ederken bir yardım eli de Arhavi ve Kemalpaşa ilçesinden uzandı. Arhavi Belediyesi öncülüğünde yapılan yardım kampanyasına her iki ilçe halkı da büyük bir ilgi gösterdi. Toplanan yardım malzemeleri istiflenerek Mustafa Ergüney’e ait tırla ücretsiz olarak Malatya iline ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Elim deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın yanında olmak amacıyla Arhavi ve Kemalpaşa belediyelerimiz ve vatandaşlarımızın katkılarıyla hazırlanan yardım tırını bölgeye ulaştırmak üzere yola çıkardık. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyor, yardım tırımızın hazırlanmasında ve ulaştırılmasında emeği geçen duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.