İlçemizde Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor

Şiddetli yağış nedeniyle Afetin yaşandığı İlçemizde yaralar sarılmaya devam ediyor. Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre ilçede yer yer metrekareye 170 ile 180 kg arası yağış düştüğü ve şehrin 4 mahallesinde de afetin izleri olduğu yönde. Oluşturulan kriz masası, Valilik, Afad, İlçe Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığının koordinasyonunda çalışmaların yürütüyor. Artvin Belediyesi, İstanbul BB, Ankara BB, Trabzon BB ve Atakum Belediyesi olmak üzere Çevre il ve ilçe belediyelerin desteğinin yanında, Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yoğun mesai harcıyor. İlçe de meydana gelen sel’de Sevindirici olan herhangi bir can kaybının yaşanmadığı, fakat ilçede maddi zarar çok büyük.

Özellikle Boğaziçi Mahallesi olmak üzere Hacılar ve Cumhuriyet Mahallelerinde afetin izleri yaşanıyor. Yürütülen Alt yapı, içme suyu şebekesi gibi özverili çalışmaları Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu bizzat yerinde takip ediyor.

Başkan Kurdoğlu; “Şu an belediyemize ait iş makinelerimiz 24 saat esasına dayalı çalışmalarına devam ediyor. Taşkınların yaşandığı noktalarda çalışarak önlemlerimizi alıyoruz. İlçenin 4 mahallesinde aşırı yağışlar neticesinde bazı binaların alt katlarını ve bazı işyerlerini su basması sonucu maddi hasarlar meydana gelmiştir. Biz hasar meydana gelen ev ve işyerlerini tespit ediyoruz. Meydana gelen hasarlar nedeniyle ilgili kurumlarla temasa geçilecek olup gereken çalışmaların yapılması için planlamalar sağlanacaktır. Bizi bu sıkıntılı dönemde yalnız bırakmayıp özverili bir şekilde çalışan, mağdur olan vatandaşın derhal yardımına koşan Türkiye’nin her köşesinden gelen Belediye Çalışanlarına ve devlet kurumlarına, İlçem ve Arhavililer adına Teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.