Hüseyin Gürkan Lisesi Diploma Töreni

İlçemiz Hüseyin Gürkan Lisesi 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı diploma ve karne töreni Arhavi Gösteri Merkezinde düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkan Vekili Emine Aydınlıoğlu Kuruoğlu, İlçe Jandarma komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Arhavi Gösteri Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Okul müdürü Osman Erten ünün anlam ve önemini içeren konuşmayı yaparak, öğrencilere iyi bir tatil geçirmelerini ve devam eden eğitimlerinde başarılar diledi. Daha sonra mezun olan öğrenciler adına dönem birincisi Faruk Okumuş konuşmasını yaptı ve mezuniyet kütüğüne ismini çakarak diplomasını İlçe Kaymakamı Hasan Ongu’nun elinden aldı.

Ardından dereceye giren öğrencilere diplomaları protokol mensupları tarafından takdim edildi. Türk bayrağı teslim seremonisi ve kep atma töreninin ardından tüm öğrenciler karne ve diplomalarını alarak programı sonlandırdılar.