Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Arhavi Belediyesi’nin Katkılarıyla Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, modern eğitim anlayışıyla adını duyurmaya devam ediyor. Okulun Robotik Kodlama Atölyesi açılış törenine Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir, Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Haktan Dağlar, Jandarma Komutanı Bülent Bayır, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, idareci, öğretmen ve öğrenciler, atölyenin açılışında bir araya geldi.

Açılış konuşmasını okul Müdürü Hakan Soydan yaptı. Soydan, atölyenin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin bu alanda donanımlı bir şekilde yetişmesinin eğitimdeki yenilikçi adımların bir yansıması olduğunu belirtti. Ayrıca, desteklerinden dolayı özellikle Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’na teşekkür etti.

Açılışın ardından, katılımcılar atölyeyi gezdi. Öğrenciler, robotik kodlama alanında yaptıkları çalışmaları protokole büyük bir heyecanla anlattılar. Belediyenin sağladığı robotik kodlama seti, dolap ve masa ile duvar görselleri ise büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun destekleri ile Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde atılan bu önemli adımı, öğrencilere teknolojiye yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak adına büyük bir fırsat sunuyor. Robotik Kodlama Atölyesi’nin açılışı, ilçenin eğitim alanındaki ilerleyişine önemli bir katkı sağlıyor.