19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemiz Arhavi’de gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlanıyor. Kutlama programına Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından, ilçe kapalı spor salonunda yapılan etkinliklerle devam edildi.

İlçe kapalı spor salonunda düzenlenen 19 Mayıs kutlama programına; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve halkın katılımı oldu.

Arhavi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Tanju Özkara gerçekleştirdi.

Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Arhavi Özel Koleji öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini içerek şiirler okundu.

Daha sonra Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen; özel eğitim çocuklarının dans gösterileri, karate gösterisi, güreş gösterisi, piyano eşliğinde müzik dinletisi ve gençlik merkezi halkoyunları gösterisi sunuldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere protokol mensupları tarafından ödülleri takdim edildi.