19 Mayıs Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk Sunumuyla Başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. Yıl kutlamaları ilçemiz Arhavi’de coşkuyla gerçekleştiriliyor. Kutlamalar Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelek sunma programı ile başladı.

Programa; Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programda Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından, istiklal marşı okunarak saygı duruşu yapıldı. Buradaki programın ardından protokol üyeleri ve beraberindekiler tarafından Arhavi Halk Kütüphanesi’ne gidilerek burada sergilenen Mustafa Kemal Atatürk ve 19 Mayıs ile ilgili kitaplar ve fotoğraflar incelendi.