19 Mayıs, 101. Yılında Coşku ve Gururla Kutlanıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlama programı kapsamında ilçemiz Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı. Belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun da yer aldığı tören, önlemler kapsamında az katılımla gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşi, 101’inci yılında yurdun her yanında coşku ve gururla kutlanıyor.

İlçemizde gerçekleştirilen çelenk sunma programına Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, belediye meclis üyeleri ve gençlik merkezi personeli katıldı.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.  Topluca çekilen fotoğrafların ardından tören son buldu.

Belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu ise 19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümünü kutlayarak;  “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Milli Mücadele’ye ruh veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve hürmetle yad ediyorum.” Dedi.

Öte yandan, Milli Mücadele’nin ilk adımı olan 19 Mayıs’ın 101. yılında, tüm vatandaşlarımızı bu akşam saat 19.19’da İstiklal Marşı’mızı okumak üzere balkonlarına davet ediyoruz.