Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası MNG İlkokulu’nda Kutlandı

Yerli malı haftası olarak bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. İlçemiz Mehmet Nazif Günal İlkokulu’nda yapılan programda öğrenciler tarafından çeşitli ürünler sergilendi.

Programa; Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkan Vekili Osman Akgüner, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Yeniden Refah Partisi Arhavi İlçe Başkanı Muhammet Uzuner, kamu kurumlarının daire amirleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Yöremize özgü çeşitli tarım ürünlerinin sergilendiği etkinlikte öğrenciler, günün anlam ve önemini içeren konuşmalar, okunan şiirler ve yaptıkları gösteriler ile Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın önemini vurguladılar.

Her yılın 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, yerli ürünlerin öne çıkarılmasını ve toplumsal tutum bilincinin oluşmasını hedeflemektedir.