“Peygamberimiz ve Aile” Konulu Konferans Düzenlendi

Mevlid-i Nebi Haftası münasebeti ile “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans düzenlendi. Arhavi ilçe müftülüğü tarafından tertip edilen konferans Diyanet İşleri Başkan Yardımcısının da yer aldığı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Otel Özay salonunda düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, İlçe Emniyet Müdürü  Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı  Engin Yılmaz, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri,  vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Konferans saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kur’anı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmaları yapıldı. Konferansta Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen günün anlam önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi.

Konferansla;  Kur’an ve Sünnet perspektifinden ideal aile modelini ortaya koymak, tarihsel süreçte ailenin yaşadığı değişikliklere ve maruz kaldığı sorunlara dikkat çekmek, bu sorunlara temel dinî referanslardan beslenen çözüm önerileri sunmak, bilhassa Hz. Peygamber’in sünnetinden hareketle aile kurumuna destek olmak, aileye yönelik hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amaçlandı.