Pazar Yerinde Denetim Gerçekleştirildi

Arhavi Belediye Zabıta Müdürlüğü ve ilçe hıfzıssıhha ekipleri ile birlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçede ki pazar yerinde denetim yapıldı. Pazarın girişini kapatarak dezenfekte ve ateş ölçümü gerçekleştiren zabıta , maske ve eldiven takmayan pazar esnafını uyardı.

Tüm Dünyayı sarsan ve ülkemizde de ölümlere sebep olan koronavirüs ile mücadelede Başkan Vasfi Kurdoğlu’nun talimatları doğrultusunda belediye ekipleri tarafından tüm hızıyla sürüyor. Arhavi Belediyesi yapılan dezenfekte çalışmalarının yanı sıra semt pazarlarında da denetimler yaparak işi sıkı tutuyor. Arhavi Belediyesi Zabıta Ekipleri pazar yerlerinde incelemelerde bulunarak sosyal mesafeye uymayan pazarcılar ve vatandaşa uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri kapalı ve açık pazar yerlerinde sosyal mesafenin yanı sıra eldiven ve maskesi bulunmayan pazarcılara uyarılarda bulundu, vatandaşlara da sebze ve meyvelere ellerini dokunmadan esnafın vermesi konusunda hatırlatma yaptı.

Arhavi Belediyesi olarak koronavirüs tedbirleri kapsamında gerekli bütün çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu , “Pazar girişine ateş ölçümü yapılması, maske, eldiven dağıtımı ve takılması konusunda uyarıların yapılması, pazara gelen vatandaşların sayısının sınırlandırılması ve sosyal mesafe korunması, 3 metre mesafesi kuralı ve hijyen konularında gerekli uyarıları gerçekleştirdik. Duyarlı Pazar esnafımıza gönülden teşekkür ediyorum. Evde kalarak kendimizi koruyabiliriz. Hep birlikte önlemlere uyarak birlikte başaracağız” dedi.