Özel Arhavi Koleji Mezuniyet Töreni Düzenledi

Arhavi’de faaliyet gösteren eğitim kurumlarında, 2020 -2021 eğitim ve öğretim döneminin sonuna yaklaşılması nedeni ile mezuniyet törenleri düzenleniyor. İlçemiz Özel Arhavi Koleji de düzenlediği programla mezunlarını uğurladı. Bayraktar Kültür Merkezi ( BKM )’ de düzenlenen Programa Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da katılarak öğrencilerle birlikte oldu.

12. Sınıflar için düzenlenen mezuniyet programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Törende açılış konuşmasını okul kurucusu Çetin Demirkaya yaptı. Öğrencilere yeni başlayacak olan hayatlarında karşılaşacakları zorluklara karşın azimli, inatçı ve dirençli olmalarını tembihleyen Demirkaya, mezun olan öğrencilerine bundan sonraki eğitim hayatlarında da başarılı olmalarını diledi.

Okul birincisi olan Eray Kurdoğlu Plaketini Arhavi belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu takdim etti. Bundan sonraki eğitim hayatının da başarılarla dolu geçmesini dileyerek tebrik etti. Daha sonra mezun olan öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılı olmalarını yapacakları tercihlerin kader belirleyici olacağını hatırlatarak iyi dilek temennisinde bulundu. Okul birincisi Eray Kurdoğlu okulun yaş kütüğüne adını temsil eden plakayı alkışlar eşliğinde çakmasının ardından dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından plaketleri verildi. Ardından 12.sınıf öğrencilerine mezuniyet belgeleri sınıf öğretmenleri tarafından verildi.

Okul Müzik öğretmeni Sedef Sezer ve 12/B sınıfı öğrencisi Sıla Hastürk birlikte düet yaparak seslendirdiği şarkıda duygu dolu anlar yaşandı. Daha sonra müzik öğretmeni Sedef Sezer eşliğinde öğrenciler mezuniyet yemini ettiler. Kep atma töreninin ardından toplu çekinilen fotoğraflarla program son buldu.