Öğretmenler Günü Arhavi Özel Koleji’nde Düzenlenen Programla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları ilçemizde yapılan etkinliklerle devam etti. Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Arhavi Koleji’nde düzenlenen etkinlikte ilçe eğitim camiası ve protokol mensupları bir araya geldi.

Özel Arhavi Koleji çok amaçlı salonunda, Arhavi Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizasyonunda yapılan programda; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı M. Fatih Keskin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, emekli öğretmenler, idareciler, öğretmen ve öğrenciler yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş’ün günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalarıyla devam etti. Ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ve emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdim edildi.

Daha sonra Arhavi Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları oratoryo gösterisi sergilendi. Ardından öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Özel Arhavi Koleji’nde düzenlenen öğretmenler günü kutlama programı müzik dinletisinin ardından son buldu.