Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu’nda Kütüphane Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

Kütüphaneler Haftası kutlamaları, ilçemizde yapılan etkinliklerle devam ediyor. Kutlama programı il ve ilçe protokolünden katılımlarla Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

İlk olarak Arhavi Nermin Çarmıklı İlçe Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen programın ardından, Kütüphaneler Haftası etkinliklerine ilçemiz Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu’nda düzenlenen programla devam edildi.

Programa Arhavi Belediye Başkan Vekili Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Garnizon Komutanı M. Fatih Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu öğrencileri tarafından düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Öğretmen Dilek Özulus Tüzün’ün açılış konuşmalarının ardından, okul öğrencileri tarafından şiirler okundu. Daha sonra slayt gösterisi, kütüphaneler rondu, Hacivat ve karagöz gösterileri sergilendi. Kitap tanıtımlarının ardından, öğrenci korosunun dinletileriyle program son buldu.