Kütüphane Haftası Nedeniyle Arhavi İlçe Kütüphanesinde Program Düzenlendi

Mart ayını son haftası ülke genelinde kutlanan kütüphane haftası, ilçemiz Arhavi’de yapılan etkinlik ve programlarla kutlanmaya başlandı. İlçe Kütüphanesinde yapılan programa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da katıldı.

Arhavi Nermin Çarmıklı İlçe Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen programa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun yanı sıra, İl Kültür ve Turizm Müdürü Özner Bilmiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler yer aldı.

Kütüphanelerin sevilmesi ve daha çok kullanılması amacıyla yer yıl mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası’nda, ilçemiz Nermin Çarmıklı İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Ardından halk kütüphanesi müdürü Metin Aksoy günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı yapıtı. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu ve piyano dinletisi gerçekleştirildi. Kütüphane Haftası nedeniyle okullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Program topluca gezilen kitap sergisinin ardından son buldu.