Nero Hayvan Bakımevi’nin Açılışı Yapıldı

Arhavi Belediyesi tarafından bir süre önce çalışmalarına başlanan “Nero Hayvan Bakım Evi’nin” açılışı gerçekleştirildi. Açılışa çevre il ve ilçelerin yanında ülke genelinden de yoğun katılım oldu.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan hayvan bakım evi projesi kısa sürede tamamlanarak hayata geçirildi. Tesisin açılışı için gerçekleştirilen törene; Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arhavi Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yilmaz’ın yanı sıra  Oyuncu Gamze Topuz, Sanatçı Ouncu Tuğba Daşdan, Opera Sanatçısı Gazeteci ve Yazar Güvenç Dağüstün, ‘Nero’ nun sahipleri Deniz ve Can Özula ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda hayvan sever katıldı.

Kamuoyunda büyük tepki toplayan ve İstanbul’da vahşice katledilen Nero adlı kurt köpeğinin adı verilen bakım evinin açılışında katılımcılar tarafından konuşmalar gerçekleştirildi. Belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu kısa sürede tamamladıkları hayvan bakım evinin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunurken açılışa katılan ve desteklerini hissettikleri tüm hayvan severlere teşekkürlerini ifade etti.

Konuşmaların ardından “Nero Hayvan Bakım Evi” açılışı gerçekleştirilirken, katılımcılar tarafından tesis gezilerek ve bakım altında bulunan hayvanlar ziyaret edildi.