Cumhuriyetimizin 97. Yılı İlçemizde Yapılan Tören ve Etkinliklerle Kutlandı

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyet, 97. yılında tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Arhavi’de de coşku ile kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı önünde yapılan tebriklerin kabulü ve kutlama töreni ile gerçekleştirildi.

Programa; İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu başta olmak üzere, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtı önünde yapılan programda istiklal marşının okunması ve saygı duruşunun ardından İlçe Kaymakamı Kamil Güzel protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarda Cumhuriyetimizin ilanı ve önemi vurgulandı.

Salgın nedeni le alınan önlemler kapsamında kısıtlı katılımcı ve tedbirler doğrultusunda gerçekleştirilen Cumhuriyet bayramı kutlama etkinliklerine, ilçe protokol mensupları ve belediye araçları ve vatandaşlarımızın katılımıyla ilçe merkezinde yapılan konvoy geçişleriyle devam edildi. Ayrıca kutlama etkinlikleri günün anlam ve önemine binaen belediye hoparlöründen yapılan yayınlarla sürdü.