50. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, Atatürk Anıtı önünde yapılan açılış programı ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından 50. Yıl meşalesi yakıldı, kortej yürüyüşü ve tulum eşliğinde horon etkinliği ile devam edildi.
50. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali sportif etkinlikler kapsamında organize edilen Atletizm Yarışması, aralarında duayen sporcularımızın da olduğu yarışmacıların katılımıyla sahil spor kompleksi koşu alanında yapıldı.
Kahramanmaraş MHP Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, ilçemiz Arhavi’yi ziyaret ederek Belediye Başkanımız Turgay Ataselim ile belediye başkanlık makamında bir araya geldi.
50. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri arasında yer alan Mençuna Cup 12 Yaş Türkiye Tenis Şampiyonası açılış karşılaşmalarıyla başladı.