Haşere İle Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

Arhavi Belediyesi haşere ile mücadelede önlemlerini almaya devam ediyor. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler şehrin belirli bölgelerinde ilaçlama faaliyetlerini sürdürüyor.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun talimatlarıyla Arhavi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan larvasit ilaçlama çalışmaları ilçe genelinde bulunan kanallarda ve sulak alanlarda yapılmaya devam ediyor.

Bu gün yapılan çalışmalarla; kuyu mevkii su taşıma kanalları ve çevresi, cezaevi yolu, ilçe stadı ve çevresi, Hastane ve jandarma yerleşkesi çevresi, alt geçitler, Y. Hacılar mahallesi yol güzergahı ve su taşıma kanalında ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu yapılan ilaçlama çalışmaların olumlu sonuçlarının alındığını ve haşerelerle mücadele çalışmalarının belirli aralıklarla devam ettirileceğini belirtti.

Sıcaklığın artması ile birlikte üremeye başlayan sivrisinek ve karasinek başta olmak üzere kene ve vampir kelebek oluşumunun önünü almak, yumurtlama ve larva oluşumunu önlemek amacıyla üreme alanlarında ilaçlama çalışması yapılıyor.