Halk Eğitim Merkezi 2021-2022 Yılsonu Sergisi Yapıldı

Arhavi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Yıl sonu sergisi açılış programında Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, ilçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Arhavi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatih Turan, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar yer aldı.

Programın açılışı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından etkinlik müzik dinletisi ile devam etti. Ardından düzenlenen sertifika töreninde, usta öğreticilere başarı belgesi ve eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme belgeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Halk oyunları gösterilerinin ardından protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi. Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan el emeği ürünler beğeniyle gezilirken, yapılan çalışmalardan dolayı kursiyerler tebrik edildi.