Gaziler Günü Anma Programı Atatürk Anıtı Önünde Gerçekleştirildi

19 Eylül Gaziler Günü ilçemiz Arhavi’de gerçekleştirilen anma programı ile icra edildi. Törene ilçe protokolü, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

İlçemiz Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen programda İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı M. Fatih Keskin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Polis Komiseri Ahmet Kayaöz, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, polis ve asker gazilerimiz ve gazi yakınları da yer aldı.

Tören saygı duruşunun ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Garnizon Komutanlığı’ndan Asb.Üçvş. Murat Balcı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Ardından ilçe kaymakamlığı, ilçe garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu.

Atatürk Anıtı önünde yapılan programın ardından gazilere ve şehit aileleri onuruna Loca restoranda yemek verildi. Burada gerçekleştirilen programın ardından tören son buldu.