Festivali 5. Gün Gündüz Programında Off-Road Oyunları, Çocuk Animasyon Gösterileri ile Futbol Turnuvası Finalleri Vardı

49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 5. Gün gündüz programına Off-Road oyunları ile başlandı.  Çocuk animasyon gösterileri, Halı Saha Futbol Turnuvası Finali ve sportif etkinliklerin ödül seremonisi günün diğer etkinlikleri oldu.

 Festivali 5. Gün gündüz programına Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü ARDOS tarafından organize edilen Off-Road oyunları ile başlandı. Sahil dolgu alanında düzenlenen etkinlikle yarışmacılar, özel tasarlanmış araçlarıyla zorlu etapları geçerek dereceye girmeye çalıştı.

Etkinlikte Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu yardımcı pilot koltuğuna oturarak yarışma heyecanına katıldı. Yarış sonrası dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödülleri Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu tarafından takdim edildi.

Aynı zamanda düzenlenen bir diğer etkinlik ise Çocuk Animasyon Gösterileri oldu.

Çocuk Animasyon Gösterileri etkinliğinde Cumhuriyet meydanını dolduran minikler doyasıya eğlenirken kendileri için hazırlanan aktivitelere katılarak festival coşkusunu yaşadılar. Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da miniklerle bir araya gelerek onların heyecanını paylaştı. Başkan Kurdoğlu şenliği organize eden animatörlere plaket ve taş ev takdim etti.

Festival sportif etkinlikleri arasında yer alan Halı Saha Futbol Turnuvası Finalinde ise CB Kuzey Gayrimenkul ve TT Özgür iletişim takımları final müsabakasında karşılaştı. CB Kuzey Gayrimenkul turnuvanın kazanan takımı olurken Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını takdim etti.

Ayrıca gün sonunda Tenis Turnuvası, Sokak Basketbolu Turnuvası ve Plaj Voleybolu Turnuvası’nda derece alan yarışmacılara sahil spor kompleksinde düzenlenen törenle Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu madalya, kupa ve katılım belgeleri ile ödülleri takdim edildi.