Cumhuriyetimizin 98. Yılı İlçemizde Yapılan Tören ve Etkinliklerle Kutlandı

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyet, 98. yılında tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Arhavi’de de coşku ile kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başlarken bugün ise ilçe spor salonunda düzenlenen kutlama programı ile devam etti.

Programa; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Muhammet Fatih Keskin, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, Belediye Meclis Üyesi Birkan Uyanık, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe spor salonunda yapılan kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından bayram kutlamalarına geçilerek, İlçemiz Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Muhammed Fatih Keskin ve Belediye Başkanı Sayın Vasfi Kurdoğlu, öğrencilerin ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Daha sonra ilçemiz kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler. Ardından Hacılar İlkokulu ve Hacılar Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu ve şiirler okundu. Bayram dolayısıyla okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol mensupları tarafından ödülleri takdim edildi.

İlçemiz spor salonunda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlama programı halk oyunları gösterileriyle son buldu.

Kutlama etkinlikleri 29 Ekim akşamı Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek Cumhuriyet konserleri ile devam edecek. Ekin Uzunlar ve Salih Yılmaz’ın sahne alacağı konser programı saat 19’da başlayacak olup, halkımıza ücretsiz olacak.