Cumhuriyetimizin 98. Yılı İlçemizde Coşkuyla Kutlanıyor

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” diye nitelendirdiği ve Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olan Cumhuriyet’in 98. yılı, Arhavi’de törenlerle kutlanmaya başlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98. Yılı yapılan etkinliklerle kutlanıyor. İlçemiz Arhavi’deki kutlama programı protokol mensupları ve vatandaşlarımızın katılımıyla Atatürk anıtına önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programla başladı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Muhammet Fatih Keskin, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, kamu kurumlarının daire amirleri, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti Arhavi İlçe Başkan Vekili Serkan Ergin, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ve Cumhuriyet Savcılığı’nın çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Atatürk anıtı önündeki program son buldu.

Kutlama etkinlikleri yarın ilçe spor salonunda saat 10’da gerçekleştirilecek programla devam edecek,

29 Ekim akşamı ise Arhavi Gösteri Merkezi’nde Cumhuriyet konserleri ile Cumhuriyetimizin 98. Yılı ilçemizde coşku ile kutlanmış olacak. Ekin Uzunlar ve Salih Yılmaz’ın sahne alacağı konser programı saat 19’da başlayacak olup, halkımıza ücretsiz olacak.