Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyoruz

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, 100. Yıl etkinlikleri kapsamında yapılan tören ve etkinliklerle kutlanmaya başlandı. İlçemiz Arhavi’deki kutlama programı protokol mensupları ve vatandaşlarımızın katılımıyla Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programıyla başladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” diye nitelendirdiği ve Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olan Cumhuriyet’in 100. yılı, ilçemiz Arhavi’de tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, 100. Yıl etkinlikleri kapsamında ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programına Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve ilçe protokolünün yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Arhavi Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri Atatürk anıtına sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmalar gerçekleştirildi.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen programın ardından Cumhuriyet meydanında Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Cumhuriyetin 100. Yılı Sergisi protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından gezildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Arhavi Belediyesi Tarafından hazırlanan ve bu akşam (Cumartesi) Arhavi Gösteri Merkezi’nde saat 18’den itibaren başlayacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl konser programı ile devam edecek.

Yarın ise kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve saat 10:30’da Arhavi Kapalı Spor Salonunda Kutlama Töreni gerçekleştirilecek.