Cumhuriyet İlk/Ortaokulu’nda Engelliler Haftası Programı Düzenlendi

Engelliler Haftası nedeniyle ilçemiz Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu’nda program düzenlendi. Okul Öğrencileri etkinlik kapsamında çeşitli gösteriler sergileyerek farkındalık yarattı.

Engellilerin yaşadıkları sorunlara dikkati çekmek ve taleplerine ilişkin toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla her yıl 10-16 Mayıs “Dünya Engelliler Haftası” olarak kutlanıyor.

Bu kapsamda ilçemiz Cumhuriyet İlk ve Ortaokulun’nda gerçekleştirilen programa, Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, kamu kurumlarının idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlarken öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapılarak şiirler okundu. Özel öğrencilerin dans ve ront gösterileri ilgiyle takip edildi. Okul öğrencileri tarafından şarkı dinletileri, halk oyunları gösterileri ve çeşitli gösteriler sergilendi.

Daha sonra okul bahçesinde geliri depremzedelere aktarılmak üzere düzenlenen kermesin açılışı yapılarak çeşitli ikramlarda bulunuldu.