Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

10 Kasım Atatürk’ü anma günü, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete irtihalinin 82 yıl dönümünde,  tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen programla idrak edildi.

Türk milletini medeni cihanda layık olduğu medeniyet seviyesine çıkarmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sarsılmaz temeller üzerinde, her gün daha ziyade takviye etmek için mücadele eden, eşsiz yetenekleri ile tarihi unutulmaz bir insan olarak geçen büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 82 yıl dönümünde saygı ve özlemle anıldı.

İlçemizde Atatürk anıtı önünde düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, belediye meclis üyeleri, Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören,  Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra siyasi parti ilçe başkanlıkları ile Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin çelenklerinin sunumuyla başladı. Saygı duruşunun ardından,  İstiklal Marşı ile birlikte göndere çekilen Türk bayrağı yarıya indirildi.

Daha sonra Arhavi Fen Lisesi öğrencisi Dilara Çarboğa  “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı şiiri okudu. Atatürk anıtı önünde düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” program son buldu.

Programın ardından Arhavi Belediye Başkanı Vasi Kurdoğlu, ilçe protokolü ve siyasi parti temsilcilerini belediye başkanlık makamında ağırladı.