Milli Ağaçlandırma Günü’nde Arhavi’de Fidanlar Toprakla Buluştu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında ilçemiz Arhavi de düzenlenen programla fidanlar toprakla buluşturuldu. Yıl içerisinde 160 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Orman genel müdürlüğü ve Arhavi Kaymakamlığı öncülüğünde ilçemiz belediye sahil parkında gerçekleştirilen fidan dikim programına, İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, Arhavi Orman İşletme Müdürü Özgür Aktaş, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Zıraat Odası Başkanı Sadık Yıldızbayrak, İlçe Tarım Müdürü Hakan Aytolan, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Derya Sarı ve Fakülte Sekreteri Kemal Bülbül, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.  

İlçemiz Arhavi de dikilmesi için belirlenen 160 bin fidanın 200 adedi, sahil parkında toprakla buluşturuldu.

Ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak maksadıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmiştir.

Her yıl 11 Kasım saat 11:11’de tüm yurt genelinde Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında milyonlarca fidan toprakla buluşturulmaktadır.