Başkan Kurdoğlu Taş Duvar Çalışmalarını Yerinde İnceledi

İlçemiz Nuri Özaltın Caddesi ile Kanuni Caddesi arasındaki bölgede (yürüyüş yolu yanı) taş duvar ve peyzaj çalışması başlatıldı. Başkan Kurdoğlu bölgede incelemelerde bulundu.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, imam hatip lisesinden başlayarak, aydın kent sitesi girişine kadar uzanan güzergahta yapımına başlanan taş duvar çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

İncelemelerde Belediye Meclis Üyesi Birkan Uyanık, İmar ve Şehircilik Müdürü Tamer Yılmaz ve  Halkla İlişkiler ve Sosyal İşler Müdürü Enver Koparmal da yer alırken,  yaklaşık 50 metre uzunluğunda olacak taş duvar çalışmalarının Nuri özaltın caddesi (yürüyüş yolu yanı) ile kanuni caddesi arasındaki bölgede inşa edileceği, çalışmalar ile birlikte Nuri Özaltın Caddesinin de genişletilmiş olacağı ve araç-yaya güvenliği bakımından da uygun hale getirileceği bildirildi.

Taş duvar ve çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise Kanuni Caddesinde kilit taşı çalışmaları başlatılarak bölge modern görünümüne kavuşturulacak.