Arhavi’nin Kurtuluşu’nun 102. Yılı Törenlerle Kutlandı

Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü, ilçemizde gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle coşku içerisinde kutlanıyor. Kutlama programı Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle başladı.

Atatürk Anıtı önünde yapılan törende; İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Gaffar Bozan, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Buradaki tören Arhavi Belediyesi’ne ait hizmet araçlarının şehir içi kortej geçişi ile sona erdi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçe protokolünü belediye başkanlık makamında ağırlayarak tebrikleri kabul etti. Ardından protokol üyeleri ve katılımcılar törenlerin devam edeceği Arhavi Genlik Merkezi Salonu’na geçtiler.

Burada Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı.

12 Mart Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirten belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu yaptığı konuşmada, “bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum” dedi. (Konuşma metni aşağıdadır.)

Törende rontlar, halkoyunları gösterileri ve ilk, orta ve lise öğrencileri tarafından şiirler ve günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Program, halkoyunları gösterisiyle son buldu.

(Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun konuşma metni.)