Arhavi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Törenle Kutlandı

Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıldönümü, ilçemizde gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle coşku içerisinde kutlanıyor. Kutlama programı kapsamında Atatürk Anıtı önünde tören düzelendi.

Atatürk Anıtı önünde yapılan törende; İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur,  CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, İlçe Garnizon Komutanlığı, Arhavi Belediyesi ve siyasi partiler ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin çelenklerinin Atatürk anıtına sunma töreni gerçekleştirildi.

Aynı zamanda 12 Mart’ın İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü olması nedeni ile törende günün anlam ve önemini içeren konuşmalar gerçekleştirildi.

Atatürk anıtı önünde yapılan tören, Arhavi Belediyesi’ne ait hizmet araçlarının şehir içi kortej geçişi ile devam etti.

Tören sonunda Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçe protokolünü Arhavi Belediyesi başkanlık makamında ağırlayarak tebrikleri kabul etti.