Arhavi’de Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayı Yürüyüşüyle Bir Kez Daha Yaşandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Arhavi Belediyesi’nin düzenlediği fener alayı yürüyüşü ile devam etti. İlçe caddelerini dolduran halkımız, bayraklar eşliğinde yürüyerek Cumhuriyet coşkusunu bir kez daha yaşadılar.

Atatürk anıtı önünde başlayan fener alayı yürüyüşüne, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz’ın yanı sıra CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kamu kuruluşlarının daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş öncesi Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü’ne bağlı off-road araçlarının geçiş gösterisi yapıldı.

Ardından Atatürk Anıtı önünde dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri açarak başlayan fener alayına gencinden yaşlısına büyük bir katılım oldu. Ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla şehir turu atan halkımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha kutlamış oldular.

Yürüyüş Atatürk anıtı önünde son bulurken Ataol Behramoğlu, Cumhuriyet için yazdığı 100 yıl şiirini okudu. Toplu çekinilen fotoğraflarla etkinlik son buldu.