12. Arhavi Off-Road Oyunları Heyecanlı Anlara Sahne Oldu

Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü tarafından organize edilen ve Arhavi Belediyesi tarafından desteklenen 12. Arhavi Off-Road Oyunları renkli anlara sahne oldu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan yarışlar nefes kesti.

Sahil dolgu alanında düzenlenen ve 15 kulüpten toplam 40 sporcunun katıldığı etkinlikle, yarışmacılar özel tasarlanmış araçlarıyla zorlu etapları geçerek dereceye girmeye çalıştı.

Etkinlikte Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ile Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kemal Tatar ve Birkan Uyanık da yer alırken, Başkan Kurdoğlu yardımcı pilot koltuğuna oturarak yarışma heyecanına katıldı.

Kıyasıya geçen yarışlarda arıza yapan bazı araçlar ise iş makinelerinin yardımıyla parkur dışına çekildi.

Yarış sonrası dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödülleri Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kemal Tatar ve Birkan Uyanık tarafından takdim edildi.

Arhavi Off-Road Kulübü Başkanı Nafi Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yarışma boyunca heyecanlı dakikalar yaşandı. Farklı illerden gelen yarışmacı arkadaşları dün kamp alanımızda konuk ettik. Bu yarışmaya özel olarak hazırlanan parkurda araçlarımız gerçekten çok zorlandı.” dedi.

Pandemi dolayısıyla iki yıl ara verdikleri etkinliğin yeniden yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Sarı, “Arhavililer 12 yıldır bu yarışlara aşina. Ancak biz kulüp olarak her organizasyonumuzda fark yaratıyoruz. Bu yıl yarışımızı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamına aldık. Tüm yarışmacı arkadaşlara ve izlemeye gelen halkımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Off-road aracıyla parkur turu atan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ise “Adrenalini yüksek bir spor dalında gençlerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Yarışmanın kategori dereceleri ise şöyle:

S1 Kategorisi

1. Pilot Caner Çiftçi & Co-Pilot Hasan Yılgın

2. Pilot Hüseyin Güngör & Co-Pilot Recep Dilmen

3. Pilot Murat Altun & Co-Pilot Beydullah Bekmez

S2 Kategorisi

1. Pilot Serkan Hastürk & Co-Pilot Tarkan Öztürk

2. Pilot Muhammet Kan & Co-Pilot Oktay Yıdırım

3. Pilot Murat Günaydın & Zafer Horozal

S3 Kategorisi

1. Pilot Halim Bayrak & Co-Pilot Koray Kutlu

2. Pilot Murat Çakmakçı & Co-Pilot Burak Okumuş

3. Pilot Halil İhtiyar & Co-Pilot Ali Kazdal

S4 Kategorisi

1. Pilot Vural Yılmaz & Co-Pilot Talha Taşkın

2. Pilot Mehmet Yenigün & Co-Pilot İlker Çetinkaya

3. Pilot Sinan Özkazanç & Co-Pilot Berkay Türkyılmaz

S1, S2, S3 ve S4 kategorisinde derece alan yarışmacılara 1.ye 3.000TL, 2.ye 2.000TL ve 3.ye 1.000TL para ödülü kupa, madalya ve katılım belgeleri Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, Belediye Meclis Üyesi Birkan Uyanık, Ardos Kulüp Başkanı Nafi Sarı ve kulübün ilk kadın pilotu Melek Özbayrak tarafından takdim edildi. 4 kategoride derece alan farklı motor güçlerinden oluşan araçların kendi aralarında yarıştığı Genel Klasman “Cumhuriyet Kupası” yarışının kazananı ise Murat Altun ve Beytullah Bekmez ikilisi oldu.