Arhavi’de Coşkulu Fener Alayı Yürüyüşü

29 Ekim 1923’ de medeniyetin temellerinin atıldığı ve bir milletin özgürlüğünün başlangıcı olan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Arhavi’de 29 Ekim akşamında da devam etti. Arhavi Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda fener alayı eşliğinde ilçe caddelerini dolduran halk dalgalanan bayraklar eşliğinde yürüyüş yaptı.

Garnizon komutanı Ali TÜRKÖZÜ, Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Sefer YEREBAKAN, İlçe Jandarma Komutanı Engin YILMAZ’ın yanı sıra birçok kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yürüyüşte özellikle gençlerin ilgi göstermesi ve çoğunluğu oluşturması ayrı bir güzellikti.

İnsanların kol kola, omuz omuza, ellerinde meşaleler ve bayraklar ile Atatürk Ortaokulu Bando takımı eşliğinde gerçekleştirdiği bu yürüyüş Atatürk Anıtı önünde başlarken, atılan şehir turunun ardından ilçe Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Hep birlikte dev Atatürk posteri ve bayrak önünde çektirilen fotoğraflardan sonra özgürlüğün ve bağımsızlığın simgesi olan bir Cumhuriyet Bayramı kutlamaları daha geride kalmış oldu.