Arhavi Festivalinin 4. Gün Gündüz Programına Kültürel Yarışmalar Damga Vurdu

49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 4. Gün gündüz programı birçok kültürel yarışma ve etkinlik ile çocuklar için hazırlanan çeşitli gösterilere sahne oldu.

Festivalin 4. Gün gündüz programında ilk olarak Kültürel Yarışmalar yer aldı. İlçemiz İnönü Bulvarı üzerinde hazırlanan alanlarda yapılan etkinlikler hem yarışma hem de kültürel etkinlik olarak yapıldı. Halkoyunları gösterilerinin de yapıldığı etkinlikler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Kültürel yarışmalarda derece alan katılımcılar şu şekilde oldu;

Hamsili Ekmek Yapma Yarışması: 1. Aynur Temelkaya, 2. Ebru Poyraz, 3. Nermin Yüzüncü.

Laz Böreği Yapma Yarışması: 1. Sonay Yüz, 2. Sibel İslam, 3. Gülseren Çağ ve Zeynep Numanoğlu.

Fındık Ayıklama Yarışması:

Bayanlar kategorisi; 1. Ayşe Sarıoğlu, 2. Sibel İslam.

Erkekler kategorisi;  1. Mustafa Reyhan, 2. Özer Öziskender.

Aykırı Hızarla Odun Kesme Yarışması:  1. Ahmet Cengiz – Sebahattin Öztür ikilisi, 2. Besim Yılmaz- İsmail Kaçar ikilisi, 3. Süleyman Erin – Barış Erin ikilisi.

Dibekte mısır ayıklama yarışması:

Bayanlar kategorisi; 1. Meryem Kalender – Eylem Abay ikilisi, 2. Ayşe Özdemir – Kadriye Kurt ikilisi.

Erkekler kategorisi: 1. Mete Kurdoğlu –  Hasret Kurdoğlu ikilisi, 2. Bulut Şimşek – Barış Erin  ikilisi.

Tahta Araba Yarışması: 1. Nurettin Çakır – Yasin Çakır ikilisi, 2. Serdar Çepni – Onur Gündoğdu ikilisi, 3. Hasret Kurdoğlu – Özer Kurdoğlu ikilisi.

Dik hızarla tahta biçme yarışması: Nizamettin Pirge – Tayfun Ataselim ile Sabri Okumuş- Asım Okumuş tarafından gösteri amaçlı etkinlik düzenlenmiştir.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, yarışmalarda derece alan katılımcılara ödüllerini ve katılım belgelerini takdim ederek teşekkürlerini ifade etti.

Günün bir diğer etkinliği ise çocuklar için hazırlanan Çocuk Animasyon Gösterileri oldu. Cumhuriyet meydanında yapılan etkinlik minikler ve aileleri tarafından büyük ilgi gördü.