Arhavi Festivali 2. Gün Etkinlikleriyle Devam Etti

48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 2. Gün programıyla devam etti. Karma Resim ve El Sanatları Sergisi Açılışı ile Türk Kalp Vakfı Kalp ve Beyin Sağlığı Konferansı etkinlikleri gerçekleştirildi.

Karma Resim ve El Sanatları Sergisi Arhavi Gösteri Merkezinde kurulan stantlarda sergilenirken, Serginin açılışını; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, Arhavi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatih Turan ve CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı birlikte gerçekleştirdiler.

Arhavi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından hazırlanan çeşitli ürünler ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Serkan Kadıoğlu ve kursiyerleri tarafından hazırlanan tablolar festival katılımlarının beğenisine sunuldu. Stantları gezen protokol üyeleri çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Günün ikinci etkinliği ise Çarmıklı Sinema Salonunda gerçekleştirilen Türk Kalp Vakfı Kalp ve Beyin Sağlığı Konferansı idi. Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi T.K.V. Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Serdar Fak ile Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Nazire Afşar’ın katılımıyla gerçekleştirilen programda; Covi-19 Sonrası Kalp Sağlığı, Kalbimizi Nasıl Koruyalım, Demans: Kalp ve Beyin Birlikte Korunmalı konulu konferans verildi.

Protokol mensuplarının yanı sıra halkın da katılımının olduğu konferans ile birlikte 48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 2. Gün programı tamamlanmış oldu.