48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Türkiye’nin en köklü kültür ve sanat festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 48.si düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, yapılan açılış programı ile başladı.

Bu yıl 27 -31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, kültürel etkinlikler, sportif yarışmalar ve birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek konser programlarıyla yine dolu dolu yaşanacak.

48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış programı ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Atatürk anıtına çelenk sunma ve saygı duruşu töreni ile başladı.

Programa; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kemal Tatar, Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu, Cafer Gerdan, Ender Kocaman, Recai Özdemir ve halkın geniş katılımı oldu.

Atatürk Anıtı önünde yapılan açılış programının ardından protokol üyeleri ve tüm katılımcılar ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Halkın yoğun katılımıyla bayrak ve flamalarla şehir içerisinde yapılan yürüyüşün ardından, Cumhuriyet Meydanında toplanıldı. Burada yapılan Tulum Eşliğinde Horon Etkinliği ile 48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gün programı tamamlanmış oldu.