Arhavi Belediyesi, İlçe Halkımızın Yardımlarını Bölgeye Ulaştırdı

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketi tüm Türkiye’yi derinden sarsmaya devam ediyor. Arhavi Belediyesi yaraların sarılması adına ilk günden itibaren ilçe halkımızın yardımlarını bölgeye ulaştırmak üzere çalışmalarını sürdürdü.

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde büyük yıkıma neden olan 2 büyük deprem sonrası, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun çağrısı ve halkımızın duyarlılığıyla, acil ihtiyaç duyulan battaniye, kışlık giyecek, bot, ısıtıcı, çocuk bezi ve maması, temizlik gereçleri gibi malzemelerin yanında, temel yiyecek malzemeleri Arhavi Gösteri Merkezinde toplanmıştır.

Deprem bölgelerine gönderilmek üzere toplanan yardım malzemeleri belediye ekipleri ve gönüllü vatandaşlarımızın destekleri ile tasnif edilerek malzeme gurupları paketlenmiştir.

İlk etapta, deprem bölgesine giden 112 acil ekiplerimize battaniye paketleri teslim edilerek bölgeye ulaştırıldı. Akabinde 7 Şubat Salı ve 8 Şubat Çarşamba günü iki adet tır yola çıkarılarak toplanan tüm malzemeler bölgeye gönderildi.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da bölgeye giderek depremzede vatandaşlarımıza Arhavi halkının yardımlarının ulaştırılmasına öncülük etti.

Öte yandan Malatya’da yaşayan ve depremden etkilenen Azerbaycan vatandaşı sivil ve öğrenci kardeşlerimizin kahvaltı ve temel ihtiyaçlarını karşılanarak Azerbaycan’a gitmek üzere yolcu edildi.