83. Ölüm Yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümü,  tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen programla idrak ediliyor.

Eşsiz yetenekleri ile tarihe unutulmaz bir insan olarak geçen büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygı ve özlemle anılıyor.

İlçemizde anma programı Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törende; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı M. Fatih Keskin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, belediye meclis üyeleri,  Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İyi Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın   çelenklerinin sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ile devam etti. İstiklal Marşı ile birlikte göndere çekilen Türk bayrağı yarıya indirildi.

Ardından programa Halk Kütüphanesinde düzenlenen “Atatürk Fotoğrafları ve Atatürk Kitapları Sergisi” ile devam edildi.

Daha sonra protokol mensuplarının katılımıyla Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesinde düzenlenen Anma Programına iştirak edildi. Burada saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti. Okul öğrencileri tarafından şiirler okundu, slayt ve video gösterilerinin ardından 10 Kasım nedeni ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.