30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. Yılı Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de törenle kutlanıyor. Pandemi nedeni ile alınan önlemler kapsamında yapılan program Atatürk anıtı önünde ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkma iradesinin en önemli sembollerinden biri olan 30 Ağustos da, Aziz Türk milleti ve yüce Türk ordusu, Başkomutan Mustafa Kemal önderliğinde işgal kuvvetlerini Anadolu topraklarından kesin olarak atmış, yurdunu ve bağımsızlığını en zor şartlarda dahi eşsiz bir zaferle taçlandırmıştır.

Büyük zaferin 98. yıldönümünde ilçemiz Atatürk anıtını önünde yapılan tören, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkan Vekili Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu, Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurum ve kuruluşların daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tören, Atatürk anıtı önünde, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumlarının yapılması ile başladı. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hemen ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mız okundu.  

Astsubay Üstçavuş Murat Balcı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.