30 Ağustos Zafer Bayramımız 100. Yılında Coşkuyla Kutlandı

Milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkma iradesinin en önemli sembollerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de törenle kutlanıyor.

Büyük zaferin 100. yıldönümünde Atatürk anıtını önünde başlayan törene İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk anıtı önünde, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumlarının yapılması ile başladı. Ardından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hemen ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mız okundu.

Garnizon Komutanı Murat Balcı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen tören sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamı Burak Çimşir’in tebrikleri kabul etmesi ile devam edildi. Daha sonra ilçe garnizon komutanlığında protokol üyelerinin katılımıyla kutlama programı düzenlendi.