24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanı verilişinin 91. yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlanıyor.

Arhavi ilçe merkezinde yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama törenine, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen program ilk olarak istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa Arslanoğlu tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Hemen akabinde, büyük önderimiz, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Atatürk anıtının önündeki program topluca çekinilen fotoğraflarla son buldu.

Öğretmenler günü kutlamam programına 25 Kasım pazartesi günü Bayraktar Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek programla devam edilecektir.