24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 92. yıldönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de törenle kutlandı.

İlçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene; Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, siyasi parti temsilcileri, ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu, Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına sunulmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutladığını belirtti.

Atatürk anıtı önündeki programın ardından Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkan Kurdoğlu ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimiz adına Aslanoğlu’nun öğretmenler gününü bir kez daha tebrik ederek kendisine çiçek takdim etti.