19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Gerçekleştirildi

19 Eylül Gaziler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de gerçekleştirilen anma programı ile icra edildi. Törene ilçe protokolü, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

İlçemiz Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen programda İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, siyasi parti ilçe başkanları, polis ve asker gazilerimiz ve gazi yakınları da yer aldı.

Tören saygı duruşunun ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Garnizon Komutanlığı’ndan Per.Asb.Üçvş. Murat Balcı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Ardından ilçe kaymakamlığı, ilçe garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na konuldu.

Atatürk Anıtı önünde yapılan programın ardından  protokol üyeleri ve beraberindekiler, ilçe garnizon komutanlığına geçerek burada ilçemizdeki gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi. Burada gerçekleştirilen programın ardından tören son buldu.