18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılı Törenle Kutlanıyor

Tarihimizin en önemli zafer günlerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhuriyetimizin kurulmasında tarihi bir öneme sahip 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimiz saygı ve minnetle anılıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenen program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törende; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu,  İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, siyasi parti temsilcileri,  İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Belediye Meclis Üyeleri; Mustafa Kemal Tatar, Birkan Uyanık, Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu ve Pelin Turna Güven, ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu, Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan,  kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirilirken sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Arhavi Belediyesi ve siyasi parti çelenkleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği çelenginin sunumları yapıldı. Ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız katılımcılar tarafından okundu. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından son buldu.

Daha sonra İlçe Emniyet müdürlüğünde ilçe protokolü ağırlanarak tebrikler kabul edildi.