CHP Heyeti ve İlçe Belediye Başkanları Sel Felaketinin Ardından İncelemelerde Bulundu

İlçemizde yaşanan sel felaketinin ardından ilk günden beri ilçemizde bulunan CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torunlar ve Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İl ve İlçe başkanları, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu’ndan oluşan heyet Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ile birlikte afet bölgesinde incelemelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindekiler Belediye makamında sel felaketinin ilçe üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri konuşmak üzere toplantı yaptılar. Ardından en ağır hasarı alan Boğaziçi mahallesinde afet bölgesini gezerek buradaki durumun değerlendirilmesi için istişarede bulunuldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı açıklamada; ‘Yerel yönetimlerimiz çok güçlü Arhavi’de ki yaraları hep birlikte saracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sel baskınında can kaybının olmamasının en büyük tesellileri olduğunu belirten Torun, selden gören vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu ve ilçedeki hasar tespitinin yapılmasından sonra üzerimize düşeni yerine getireceklerini ve yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.’